بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/06/15 - 12:32
  • - تعداد بازدید: 251
  • - تعداد بازدیدکننده: 250
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان: بودجه های پژوهشی استان باید هدفمند و در راستای نیازهای واقعی بخش های گوناگون استان تخصیص داده شود.

حامد قادرزاده شامگاه سه شنبه (1401/06/15) در جلسه کمیته راهبردی فناوری نانو استان کردستان با حضور رییس بنیاد نخبگان استان کردستان، رییس دانشگاه کردستان، رییس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین این سازمان و جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان اظهار داشت: دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه باید به سمت مولد بودن و حضور فعال در بخش تولید هدایت شوند.

قادرزاده افزود: دولت در این زمینه نقش حمایتی دارد و دستگاه‌های مسئول باید از مراکز فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت کنند.

وی با اشاره به اینکه امکانات و اختیارات خوبی برای دانش بنیان‌ها وجود دارد تا بتوان در کردستان شرکت‌های بزرگی را با دانشگاه‌ها همراه کرد، افزود: اعتبارات مالی، اعتبارات مالیاتی و سرمایه گذاری در صندوق‌های خطرپذیر از جمله مشوق‌ها به شرکت‌های صنعتی است تا به موضوع دانش بنیان ورود کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان ادامه داد: نگاه رهبر انقلاب در شعار سال جاری ورود و نفوذ دانش‌بنیان به مسئله تولید و کشاورزی و عدم وابستگی در این حوزه است و اگر بتوانیم با بکارگیری علم دانش بنیان تولیدات خود را در سطح استان و کشور افزایش دهیم  وابستگی به کشورهای خارجی از بین خواهد رفت. وی افزود: با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و همه دستگاه­های اجرایی باید تلاش کنیم که بودجه­ های اختصاصی پژوهشی دستگاه­ها صرف طرح هایی بنیادین که به دنبال حل مسائل اساسی استان در حوزه های مختلف است، شده و در این راستا استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی باید در اولویت کار قرار گیرد.

در این جلسه ۲ طرح ، استفاده از نانوذرات بر پایه آهن برای تشخیص و حذف آرسنیک موجود در آب و خاک و تولید پایلوت نانو کود های هوشمند مورد بررسی قرار گرفت.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 161126
کلمات کلیدی
مدیر کردستان
خبرنگار

مدیر کردستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید