بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
 • 1402/05/14 - 12:14
 • - تعداد بازدید: 29
 • - تعداد بازدیدکننده: 29
 • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به همت بنیاد ملی نخبگان/

شیوه‌نامه توسعۀ فعالیت‌های مستعدان در مناطق محروم تدوین شد

شیوه‌نامه توسعۀ فعالیت‌های مستعدان در مدارس و مراکز یادگیری مناطق محروم با هدف رشد و بالندگی مستعدان در مناطق مختلف به همت بنیاد ملی نخبگان تدوین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد ملی نخبگان از توسعۀ فعالیت‌های مستعدان در مدارس و مراکز یادگیری مناطق محروم پشتیبانی می‌کند.

معرفی طرح

به‌منظور تحقق مأموریت و نیل به اهداف «طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر (شهاب)» و در اجرای سیاست‌های اجرایی طرح شهاب در محور «هدایت» مبنی بر «تنوع‌بخشی به موقعیت‌ها و تجربه‌های یادگیری برای تمام دانش‌آموزان» در دورۀ ابتدایی و «ارتقاء کیفیت تحصیل رسمی، غنی‌سازی در حوزه‌های استعدادی و پرورش مهارت‌های پایۀ اثرگذاری نخبگانی (خلاقیت، حل مسئله، رهبری و همدلی اجتماعی) مستعدان» در دورۀ متوسطه (مصوب شورای راهبری طرح شهاب)، بنیاد ملی نخبگان با تصویب شیوه‌نامه توسعۀ فعالیت‌های مستعدان در مدارس و مراکز یادگیری مناطق محروم از توسعۀ فعالیت‌های مستعدان در مدارس و مراکز یادگیری مناطق محروم پشتیبانی می‌کند.

اهداف طرح

 1. رشد و بالندگی مستعدان در مناطق مختلف (با تأکید بر مناطق محروم) و بهره‌گیری از توانمندی‌ها و قابلیت‌های آنان در تعالی و پیشرفت متوازن مناطق مختلف کشور.
 2. تحقق ویژگی‌های مدرسۀ مطلوب در چشم‌انداز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر دارا بودن «ظرفیت پذیرش تفاوت‌های فردی، کشف و هدایت استعدادهای متنوع فطری و پاسخ‌گویی به نیازها، علائق و رغبت دانش‌آموزان در راستای مصالح و چارچوب نظام معیار اسلامی».
 3. ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های مدارس و مراکز محل تجمع مستعدان به‌منظور تربیت متوازن تمام‌ساحتی، ارتقاء کیفیت تحصیل، پرورش مهارت‌های پایۀ اثرگذاری نخبگانی و استعدادهای خاص آنان.

  برای دریافت شیوه‌نامه کلیک کنید


  ***
  ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس 
  bmnirann@ دنبال کنید.

  برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا 
  کلیک کنید.

 

 • گروه خبری : SlideShow
 • کد خبر : 166685
کلمات کلیدی
مدیر کردستان
خبرنگار

مدیر کردستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید