بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/02/28 - 08:44
  • - تعداد بازدید: 251
  • - تعداد بازدیدکننده: 248
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره و هدایت تحصیلی مبتنی بر طرح شهاب

برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره و هدایت تحصیلی مبتنی بر طرح شهاب و معرفی رشته ریاضی و فیزیک ویژه دانش آموزان تیز هوش دبیرستانهای فرزانگان و علامه حلی شهرستان قروه به مناسبت هفته مشاغل.

بنیاد نخبگان استان کردستان با همکاری دبیرستان فرزانگان شهرستان قروه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره و هدایت تحصیلی به مناسبت هفته مشاغل در سالن شهید مطهری شهرستان قروه نمود. در این کارگاه ۳ساعته ابتدا دکتر حبیب الله قادرمرزی استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان توضیحات مفصلی در خصوص چگونگی برنامه ریزی، هدف گذاری و کشف استعداد و علاقمندی ارائه کردند و سپس با ایجاد جلسه پرسش و پاسخ، مباحث مطرح شده را تکمیل نموده و افق روشنی برای برنامه ریزی مناسب دانش آموزان استعداد برتر ترسیم نمودند.

سپس مهندس مهدی عبدالملکی معاون بنیاد نخبگان استان کردستان به جزییات طرح شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) در سطح استان و شهرستان قروه اشاره داشتند؛ وی با بیان اینکه هدایت تحصیلی تیزهوشان شهرستان مبتنی بر طرح شهاب در شهرستان قروه بوده و انتخاب رشته ریاضی و فیزیک مبتنی بر توانمندی و استعداد آنان است و با معرفی نخبه های برتر گروه ریاضی در کسب عناوین برجسته جهانی در رشته های مختلف فنی و مهندسی و جایگاه رشته ها و کاربرد آنها به بیان تسهیلات و حمایت های بنیاد ملی نخبگان و حمایت از ایده های دانش بنیان در سطح ملی پرداختند.

در ادامه جلسه دکتر رضا محمدی معاون محترم آموزش متوسطه شهرستان با اشاره به ظرفیت علمی بالای شهرستان قروه، اظهار نمود انتخاب رشته براساس شناخت استعدادها و توانمندی‌های دانش آموزان همواره یکی از دغدغه‌های آنها برای ادامه تحصیل و ایجاد کسب و کار مناسب است. با توجه به تعدد رشته‌ها و دانشگاهها و همچنین عدم شناخت صحیح از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های رشته‌های مختلف تحصیلی، داوطلبان در بسیاری از مواقع رشته مناسبی را انتخاب نمی‌کنند و مسیر تحصیلی و شغلی خود را براساس جو موجود در جامعه و همچنین نظرات اطرافیان خود انتخاب می‌نمایند و نهایتاً در سرنوشت آنها تاثیر بسزایی دارد .

در پایان سرکار خانم کاوه مدیر محترم دبیرستان فرزانگان ضمن تقدیر از حضور اساتید، دانش آموزان و معاون آموزشی و مشاور آموزشگاه فرصت بعمل آمده را مغتنم دانسته جهت برگزاری برنامه هایی چون دوست علمی و کمک به استعدادهای برتر اعلام آمادگی نمودند.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 158110
کلمات کلیدی
مدیر کردستان
خبرنگار

مدیر کردستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید