بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1402/02/25 - 07:54
  • - تعداد بازدید: 26
  • - تعداد بازدیدکننده: 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اولین نشست هیئت های اندیشه ورز استان کردستان در روز دوشنبه مورخه 25 اردیبهشت سال جاری در سالن جلسات بنیاد نخبگان استان کردستان با حضور نماینده تام الاختیار استانداری کردستان و مشارکت حداکثری اعضا برگزار شد.

در ابتدا دکتر سلیمی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور اعضا به بیان جزئیات و فرایندهای حاکم بر تدوین شیوه نامه تشکیل و توسعه هیئت های اندیشه ورز نخبگانی پرداختند و هدف از تدوین این شیوه نامه را حمایت از اجتماعات نخبگانی و شبکه سازی آنها برای حل مسائل اساسی کشور و استان دانستند.

دکتر سلیمی این شیوه نامه را در راستای تحقق اقدام ملی 3-1-1 سند راهبردی کشور در امور نخبگان مبنی بر گسترش تعامل سطوح مختلف حاکمیتی برای مشارکت اجتماعات نخبگانی در امور مسئله شناسی، آینده نگاری، تصمیم سازی و برنامه ریزی بنیادین در دستگاه های اجرایی برشمردند و بیان نمودند حمایت از نظرات نهادها و اجتماعات نخبگانی به منظور ایجاد حس تعهد، دلبستگی و مسئولیت پذیری نسبت به رفع چالش های استان از دیگر اهداف این شیوه نامه می باشد. ایشان به تأکید بر سیاست های کلی نظام در خصوص مدیریت تحولات کشور به وسیله نخبگان اشاره کرده و تاکید داشتند طبق جلسات مشترک وزارت کشور و بنیاد ملی نخبگان باید از ناامیدی و دلسردی نخبگان جلوگیری و تلاش کرد تا نخبگان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها دخیل باشند. در دو سال گذشته فرایندهایی در حوزه جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاه های اجرایی آغاز شده که می تواند ارتباط دستگاه های اجرایی با نخبگان و متخصصین را بیش از گذشته تقویت نماید.

در این جلسه نماینده محترم استانداری نیز به بیان چگونگی و مکانیسم حمایتی استانداری و دستگاههای اجرایی از شکل گیری سریع و پرقدرت هیئت اندیشه ورز پرداختند. در ادامه هر یک از اعضای کارگروه به بیان دیدگاه های تخصصی خود پرداختند و جلسه با تعیین دبیران تخصصی چهارکارگروه زیر مجموعه هیئت های اندیشه ورز نخبگانی، دبیر و رئیس دائمی هیئت و همچنین تصویب چند مصوبه در راستای انجام سریع تر اقدامات پایان پذیرفت.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 165571
کلمات کلیدی
مدیر کردستان
خبرنگار

مدیر کردستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید