بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/12/13 - 13:27
  • - تعداد بازدید: 21
  • - تعداد بازدیدکننده: 19
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
باقری‌مقدم در نشست خبری تشریح آئین‌نامه «بسته حمایتی از نخبگان ایرانی» مطرح کرد:

اعلام نیاز برای جذب ۲هزار نخبه از سوی دستگاه‌های اجرایی کشور

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: سازمان اداری استخدامی در حال حاضر ظرفیت اختصاصی دوهزار نفره برای جذب نیروی انسانی نخبه و مستعدبرتر در دستگاه‌های اجرایی را به بنیاد ملی نخبگان اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نشست خبری روح‌الله دهقانی فیروزآبادی رئیس و ناصر باقری‌مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با محمدصادق خیاطیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری با موضوع «بسته حمایتی از نخبگان ایرانی» و با حضور اهالی رسانه برگزار شد.

در این نشست، ناصر باقری مقدم؛ قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، گفت: این آیین‌نامه از چند ماه قبل به همت جمع زیادی از دستگاه‌های اجرایی کشور با محوریت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و با تاکیدی که شخص رئیس جمهور به حمایت از جامعه نخبگانی دارد، به تصویب رسید. در این بسته انواع حمایت های مورد نظر نخبگان به آنان اعطا می شود.

وی با بیان اینکه برای تصویب این آیین نامه همکاری خوبی میان بنیاد ملی نخبگان و مسئولان دیگر دستگاه‌های اجرایی کشور ایجاد شد، افزود: براساس این آیین نامه دولت مقرر کرد سالانه حداقل ۲۰ درصد از ظرفیت جذب هیات علمی دانشگاه‌ها به نخبگان اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: این موضوع هم نخبگان ساکن در ایران را شامل می‌شود و هم نخبگان ایرانی غیرمقیم که به ایران بازگشته‌اند و برای تحقق این مهم، خوشبختانه وزارت علوم و وزارت بهداشت نیز همکاری حداکثری با بنیاد ملی نخبگان داشته و دارند.

باقری مقدم ادامه داد: به منظور اجرای آیین نامه جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، بعد از مرحله شناسایی، توانمندسازی افراد برای اشتغال موثر در دستگاههای اجرایی آغاز شد اما برای تحقق اهداف تعیین شده، دستگاه اجرایی باید تعامل حداکثری با سازمان اداری استخدامی داشته باشند.

وی گفت: همچنین تاکنون موافقت‌نامه های خوبی در این حوزه به امضا رسیده که از جمله آن می‌توان به اعلام نیاز استخدام هزار نفر در وزارت نیرو، ۴۰۰ نفر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هزار نفر در دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش و همچنین صد نفر در معاونت حقوقی ریاست جمهوری اشاره کرد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه این برنامه برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود و طبیعتاً روندها آنگونه که باید تسهیل نشده، تصریح کرد: سازمان اداری استخدامی در حال حاضر ظرفیت اختصاصی دوهزار نفره برای جذب نیروی انسانی نخبه و مستعدبرتردر دستگاه‌های اجرایی را به بنیاد ملی نخبگان اعلام کرده است.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

  • گروه خبری : SlideShow
  • کد خبر : 164683
کلمات کلیدی
مدیر کردستان
خبرنگار

مدیر کردستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید