سه شنبه 19 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، فرماندار دهگلان، نماینده منتخب مردم قروه و دهگلان در مجلس، تعدادی از مسئولین و نخبگان شهرستان دهگلان از کتابخانه عمومی مشارکتی( سیار ) روستای قادرمرز

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کردستان، دکتر رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان، فرماندار دهگلان، نماینده منتخب مردم قروه و دهگلان در مجلس، تعدادی از مسئولین و نخبگان شهرستان دهگلان، به منظور آشنایی نخبگان با پتانسیل های صنعتی شهرستان دهگلان و نیز بررسی مشکلات و نیازهای آنها و ایجاد ارتباط متقابل، روز پنجشنبه مورخ 1395/2/30 از کتابخانه عمومی مشارکتی(سیار) روستای قادرمرز بازدید به عمل آوردند.

تاریخچه کتابخانه: همزمان با دومین گردهمایی بهارانه‌ی تحصیلکرده‌های قادرمرزی (مجموعه‌ای که متعاقب آن بصورت سازمان مردم نهاد“انجمن فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان قادرمرزی” رسمیت یافت) دهیار وقت ایجاد کتابخانه‌ای متناسب با شرایط روستا را به عنوان یک ضرورت در میان گذاشت. این پیشنهاد با نیات حضار همسو و از نظر عملی قابل اجرا بود.مکانی که معرفی شد به هدف کاملاً متفاوتی ساخته شده بود؛ حمام متروکه ی روستا!. به هرحال با ترمیماتی این مکان عنوان “کتابخانه” را به خود گرفت.
فعالیت کتابخانه با مجوعه‌ی اولیه‌ای از کتاب‌های عمدتاً اهدایی شروع شد در حالیکه کتابداری به عهده‌ی جوانانی بود که در حد داوطلبانه گردش کتاب‌ها و مدیریت “سالن مطالعه” را به عهده داشتند. استقبال نوجوانان دختر و پسر از کتابخانه، علیرغم امکانات محدود و فضای نه چندان مناسب آن، مشوق انجمن شد تا در رفع کاستی‌ها، غنی‌سازی محتوای کمک‌آموزشی و نظارت مستمر بر آن کوشا باشد.در حال حاضر کتابخانه حاوی بیش از ۳۷۰۰ جلد کتاب است که گرد‌آوری شده‌ای از اهدایی افراد، اهدایی کتابخانه‌ی عمومی دهگلان و خریداری شده توسط انجمن می‌باشند. انجمن سعی کرده است با توجه به اهداف خود و ارزیابی نیازها، خلأ کتابهای کمک‌آموزشی کتابخانه را پر کند. به ادعای دانش‌آموزان در آستانه‌ی دانشگاهی که به کرات از بلبان‌آباد باشماق و حتی دهگلان برای امانت گرفتن کتاب مراجعه می‌کنند خواسته ی آنها با این سطح مطلوبیت در این کتابخانه مناسب‌تر برآورده می‌شود.

تاریخ انتشار : 1395/03/01
کد : 88
تعداد بازدید: 452

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601