دوشنبه 18 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید از شرکت سقز سازی کردستان

با توجه به تشکیل کارگروه گیاهان دارویی و طب سنتی با کمک نخبگان، سرآمدان و برجستگان گروههای نخبگانی مرتبط با گیاهان دارویی در بنیاد نخبگان استان کردستان، اولین بازدید از کارخانه سقزسازی کردستان (ون) در دستور کار کارگروه قرار گرفت که از نزدیک با پروسه تجاری سازی و استراتژی های کارخانه ون به عنوان یکی از محصولات طبیعی با قابلیت صادرات آشنا شدند. در این بازدید آشنایی با مراحل کامل تولید، پروسه تجاری، برند سازی و تبدیل ایده به محصول حاصل گردید.

شركت توليدي سقز سازي كردستان (ون) در سال 1369 با توجه به استعداد منطقه در رويش درختان بنه و در جهت استفاده بهينه از صمغ اين درختان كه از دير باز توسط اطباي مشهوري چون ابو علي سينا براي درمان بسياري  از بيماريها تجويز شده، تأسيس شد. پس از چهار سال كار مداوم برروي فرمولاسيون آدامس طبيعي سرانجام در سال 1373 با ابداع فرمولاسيون آدامس طبيعي به بهره برداري رسيد و تحول نويني را در اين صنعت بوجود آورد. در سال 1375 با بضاعت اندك براي اولين بار در نمايشگاه بهاره دبي شركت نمود از اين تاريخ دروازه بازارهاي جهاني به روي محصولات اين شركت گشوده شد بنحوي كه در سال 1379 و در شرايطي كه بعنوان واحد نمونه استاندارد كشور اتتخاب شده بود در همان سال صادر كننده نمونه كشور هم شد ضمن اينكه در جهت ارتقاء روز افزون كيفيت موفق به اخذ گواهينامه مديريت كيفيت ISO9001-1994 از RWTUV آلمان شد. و اولين واحد دارنده اين گواهينامه درغرب كشور شد. نياز حضور مستمر در بازرهاي جهاني شركت را برآن داشت تا همواره در جهت حفظ بازار هاي جهاني با ايمان راسخ، به ارتقاء كفيت روز افزون محصولات خود پرداخته و جهش روز مره اي داشته باشد در همين راستا با طراحي خط كاملاّ مكانيزه توليد آدامس طبيعي كه با تكنولوژي روز اروپا همراه شد در سال 1380 اين خط كه با طراحي يكي از اعضاي شركت توسط بهترين شركتهاي  آلماني و فرانسوي ساخته شده بود _ ((طراح ماشين آلات كه يكي از سهامداران شركت ميباشد بعنوان كارگر نمونه كشور انتخاب شد.))  توسط اعضاي شركت راه اندازي شد كه گام بلندي در جهت ارتقاء كيفيت محصولات اين شركت بود كه ضايعات توليد را به صفر رساند. در سال 1380 خط توليد لواشك طبيعي و بهداشتي شركت با توجه به وفور ميوه هاي فصلي در كردستان راه اندازي شد ويكي از بهترين و با كيفيت ترين لواشكهاي ميوه جات مختلف كه از ميوه هاي تازه ساخته مي شد در  بازارهاي داخلي وخارجي عرضه گرديد كه براي كساني كه طالب محصولات پاك و با كيفيت هستند قابل توجه است. اين محصول در مدت بسيار كمي با توجه به ويژگيهاي خاص خود و سردخانه اختصاصي براي نگهداري پوره هاي توليدي كه از ميوه هاي درجه يك و دو ساخته مي شود، موفق به اخذ استاندارد تشويقي شد كه در نوع خود بي نظير است. واحدR&D اين شركت يكي  از فعالترين واحدهاي موجود در شركت است كه در حال حاضر به طراحي آدامس دراژه بدون قند مشغول است كه بزودي در بازارهاي جهاني عرضه مي گردد.

شركت توليدي سقزسازي كردستان(ون) كه در حال حاضر داراي 75 نفر پرسنل مي باشد بيش از 80درصد محصولات توليدي خود را به خارج از كشور صادر مي نمايد، اين محصولات تاكنون به كشورهاي: آلمان، استراليا، ژاپن، سويس، هلند، سوئد، كانادا، عربستان سعودي، كويت، بحرين، قطر، عمان، امارات متحده عربي، عراق، مالزي، الجزائر، لبنان، و.......صادر گرديده است.

تاریخ انتشار : 1395/02/18
کد : 77
تعداد بازدید: 805

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601