سه شنبه 19 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات ملی مهارت: دانشگاه‌های کارآفرین محور نیاز جامعه امروزی برای برون‌رفت از مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان است.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات ملی مهارت: دانشگاه‌های کارآفرین محور نیاز جامعه امروزی برای برون‌رفت از مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان است.

دکتر صادقی، در همایش تجلیل از مدال‌آوران ملی مهارت استان کردستان در سنندج، اظهار داشت: مسابقات ملی و بین المللی مهارت ازجمله بروندادهای نخبگانی مورد تایید بنیاد ملی نخبگان است که کسب رتبه در هرکدام از رشته های این مسابقات علاوه بر دریافت تسهیلات جایزه نقدی، جهت بهره مندی از سایر تسهیلات بنیاد ملی نخبگان نظیر: جایزه تحصیلی، تسهیلات جذب در مؤسسات علمی، تسهیلات جذب در دستگاه های اجرایی و تسهیلات نظام وظیفه تخصصی نیز برای برگزیدگان، امتیازآور است. ایشان در ادامه به اهمیت و جایگاه دانشگاه های فنی و حرفه ای و سازمان آموزش فنی حرفه ای اشاره کرد و اذعان داشت که کشور ما در دوران گذشته سه نسل دانشگاه را تجربه کرده است. دانشگاه های نسل اول آموزش محور بودند. بعدها دانشگاه ها علاوه بر مقوله آموزش، بحث پژوهشی را نیز در سرلوحه کار خود قرار دادند و دانشگاه های نسل دوم بوجود آمدند. در دهه اخیر و با توجه به حجم زیاد فارغ التحصیلان بیکار، دانشگاه های نسل سوم که همانا دانشگاه های کارآفرین هستند مورد توجه قرار گرفته اند که در حقیقت دانشگاه های کارآفرین محور نیاز جامعه امروزی برای برون رفت از مشکل بیکاری فارغ التحصیلان است. دانشگاه فنی حرفه ای مصداق عینی از دانشگاه های کارآفرین است. رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در ادامه عنوان کرد: متاسفانه بیکاری بلای جان فارغ التحصیلان دانشگاه ها شده است و حتی فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر بدلیل اینکه آموزش لازم را ندیده اند، پس از فارغ التحصیلی نمی توانند کسب و کاری برای خود دست و پا کنند و همه انتظار جذب در ادارات دولتی را دارند که آن هم نامقدور است. بویژه استانی مثل کردستان چون صنعتی نیست مشکل بیکاری و نبود شغل برای فارغ التحصیلان بسیار مضاعف تر از جاهای دیگر کشور است. اینجاست که مهارت آموزی و پرورش دانشجوی کارآفرین حائز اهمیت است چراکه آنها نه تنها می توانند برای خود شغل دست و پا کنند بلکه می توانند چند نفر از اطرافیان خود را نیز مشغول کنند و این اهمیت بالای مهارت آموزی و حرفه آموزی را می رساند.

تاریخ انتشار : 1394/12/01
کد : 71
تعداد بازدید: 432

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601