دوشنبه 18 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رئیس دانشگاه کردستان: افرادی همانند مهندس معروفی نعمتی خدادادی هستند و ما باید برای آنها ارزش قائل شویم.

رئیس دانشگاه کردستان: به نظر بنده افرادی همانند مهندس معروفی نعمتی خدادادی هستند و ما باید برای آنها ارزش قائل شویم. ما باید قدر نعمت ها را بدانیم و قدردانی از این نعمت ها این است که به آنها بها بدهیم، امکانات بدهیم تا آنها بتوانند هرچه بیشتر شکوفا شوند و جامعه بتواند از توانایی های آنها استفاده کند.

دکتر اخلاقیان رئیس دانشگاه کردستان در مراسم بزرگداشت مهندس حسین معروفی عنوان کرد: اگر بخواهم در باب اهمیت نخبگان چند کلمه ای را بیان کنم باید بگویم که همه افراد در جامعه کار می کنند و زحمت می کشند اما در مورد نخبگان این کار و زحمتی که کشیده می شود با اهمیت تر است. دلیل آن هم این است که تلاشی که فرد نخبه انجام می دهد می تواند جامعه را صدها قدم بیشتر به جلو ببرد. نوری که از یک نخبه می تابد خیلی بیشتر و پرنفوذتر از نوری است که از یک فرد عادی منتشر می شود و این نور می تواند به جامعه سو و جهت بدهد و مسیر پیشرفت را روشن کند. ویژگی های خاصی در افراد نخبه وجود دارد که موجب این توانایی ها می شود؛ از خلاقیت، پشتکار و هوش گرفته تا مردمی بودن. 

رئیس دانشگاه کردستان در ادامه گفت: به نظر بنده این افراد نعمتی خدادادی هستند و ما باید برای آنها ارزش قائل شویم. ما باید قدر نعمت ها را بدانیم و قدردانی از این نعمت ها این است که به آنها بها بدهیم، امکانات بدهیم تا آنها بتوانند هرچه بیشتر شکوفا شوند و جامعه بتواند از توانایی های آنها استفاده کند. بنده بسیار خوشحالم که در خدمت جناب آقای مهندس معروفی هستم و این مراسم در این دانشگاه برگزار می شود و از جناب آقای مهندس معروفی و خدمات بدون چشم داشت ایشان قدردانی می کنم. این مراسم مطمئناً می تواند مایه الگوسازی برای دیگران باشد؛ البته می توانست بسیار پیشتر از این برگزار شود. با هم بسیار خوشحالم که در خدمت این استاد گرانقدر هستم و از شما و تمام اساتید دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه ها و پژوهشگران استان که با فعالیت هایشان به جامعه بشریت، جامعه ایران و مردم عزیز کردستان خدمت می کنند، تشکر می کنم.

تاریخ انتشار : 1396/12/13
کد : 49
تعداد بازدید: 597

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601