دوشنبه 18 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مراسم بزرگداشت مهندس حسین معروفی استاد برجسته گیاه شناسی کشور برگزار شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان: تکریم و الگوسازی از چنین عالمان متعهد و پرتلاش در سرلوحه برنامه های همه ملل و جوامع پیشرفته بوده و هست چرا که این سرمایه های انسانی ارزنده ترین دارایی و مایه افتخار و مباهات ملتها هستند و همه ملل تلاش دارند تا کشور و جامعه خود را با آنها معرفی بکنند.

مراسم بزرگداشت مهندس حسین معروفی استاد برجسته گیاه شناسی کشور و به پاس نکوداشت یک عمر تلاش بی وفقه ایشان در این عرصه در روز چهارشنبه 9 اسفند ماه 1396 در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد.

دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان کردستان در این مراسم گفت: حضور گرم و پرشور شما دانشگاهیان، محققان، نخبگان و استعدادهای برتر استان در این مراسم نشان از همت والایتان برای ارج نهادن و تکریم ساحت مقدس دانایی و دانشمندی است و برای بنده بسی مایه افتخار و خرسندی است که در جمع شما میزبان مراسم نکوداشت عالم و بزرگ مردی هستیم که دلسوزانه، خستگی ناپذیرانه و فروتنانه تمام حیاتش را وقف علم و دانایی و تحقیق بر پهنه کوهپایه های این دیار که متاسفانه از هر لحاظ بکر و ناشناخته است، کرده و گل ها و گیاهان اندمیک چمنزارهای رنگین و کوهستانهای چشم نواز کردستان را با نامهای کردی و ایرانی به جهانیان معرفی کرده و از بابت این توفیق بزرگ خداوند را شاکرم.

رئیس بیناد نخبگان استان کردستان عنوان کرد: امروز گرد هم آمده ایم تا در آیین بزرگداشت این بزرگ مرد علم و عمل، ضمن پاسداشت و نکوداشت یک عمر تلاش این بزرگوار و الگوسازی از ایشان برای قشر جوان و تحصیلکرده، شناخت خودمان را از ابعاد و ویژگی های شخصیتی و علمی ایشان ارتقا دهیم و در این ارتباط امروز و در این مراسم از فرمایشات و سخنرانیهای تعدادی از اساتید بزرگوار و متخصص این حوزه بهره مند خواهیم شد.

دکتر صادقی در ادامه عنوان کرد: بی تردید علم، دانش و فناوری هایی که امروزه ما در سایه آن زندگی راحتی داریم و از آن بهره مندیم مدیون تلاش عالمان و دانشمندان زیادی است که در گذشتگان دور عاشقانه و صرفا با هدف افزایش دانایی خود و بدون هیچ توقع و چشمداشتی و نه برای اهداف کوچکی چون نمره، مدرک، مقاله، ارتقاء و ...شب و روز عاشقانه تلاش و تحقیق کرده اند. تکریم و الگوسازی از چنین عالمان متعهد و پرتلاش سرلوحه برنامه های همه ملل و جوامع پیشرفته بوده و هست چرا که این سرمایه های انسانی ارزنده ترین دارایی و مایه افتخار و مباهات ملتها هستند و همه ملل تلاش دارند تا کشور و جامعه خود را با آنها معرفی بکنند.

ایشان در ادامه اظهار داشت: بر این اساس یکی از رسالتهای اصلی و برنامه های سیستماتیک بنیاد ملی نخبگان در سراسر کشور برگزاری مراسم تکریم از نخبگان و عالمان تاثیر گذار در جامعه است و بند (د) ماده 80 برنامه ششم توسعه کشور به صراحت بیان می کند که تمامی دستگاههای اجرائی موضوع این قانون موظفند به‌منظور شناساندن، تکریم و حمایت از نخبگان و پیشکسوتان علمی، فرهنگی و هنری کشور و بهره مندی از توان و ظرفیت آنان برای توسعه کشور،‌ برنامه‌های عملیاتی خود را منطبق با سند راهبردی کشور در امور نخبگان، با هماهنگی بنیاد ملی نخبگان تهیه و به مرحله اجراء درآورند. امیدوارم که دستگاههای اجرایی سطح استان این موضوع را رعایت کنند.

دکتر صادقی در ادامه سخنرانی خود گفت که بنیاد نخبگان استان کردستان وظیفه خود می داند و اعلام آمادگی میکند تا با همکاری بخشهای دیگر استان (چه دولتی و چه مردمی) برای هر شخصیتی علمی، هنری و فرهنگی که دارای سه مشخصه 1) خدمات ارزنده ارائه کرده باشد 2) جایگاه، مقبولیت و مشروعیت داشته باشد و 3) به لحاظ علمی دارای شاخصهای لازمه بنیاد ملی نخبگان باشد، مراسم نکوداشت برگزار کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان عنوان کرد که در طی دوسال گذشته برای بزرگانی چون دکتر مصطفی خرمدل، دکتر محمود ابراهیمی و استاد عربعلی شروه این کار انجام شده و در آینده نزدیک با همکاری انجمن همدلان گروس بیجار برای امیر نظام گروس برگزار خواهد شد واز آنجایی که استان کردستان در زمینه هنری سرامد کشور است و نخبگان هنری متعددی در حوزه های مختلف هنری شهرت ملی و حتی جهانی دارند برنامه سیستماتیکی با دانشکده هنر دانشگاه کردستان شروع کردیم تا انشالا در آینده این برنامه را برای نخبگان هنری استان برگزار کنیم. البته اگر دستگاههای اجرایی مرتبط مثل حوزه هنری، ارشاد و میراث فرهنگی هم تمایل داشته باشند دوست داریم آنها هم در این کار شریک باشند و با هم هم افزایی داشته باشیم.

تاریخ انتشار : 1396/12/13
کد : 46
تعداد بازدید: 588

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601