دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دکتر صادقی در جمع دانشجویان برتر دانشکده های مختلف دانشگاه کردستان: هوش و استعداد یک نعمت تعهد آور است نه یک مزیت توقع آفرین

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان: تمامی تسهیلات بنیاد ملی نخبگان اعم از جایزه تحصیلی، تسهیلات نظام وظیفه تحصصی، تسهیلات جذب، تسهیلات ادامه تحصیل، تسهیلات دوره پسا دکتری و ... در راستای توانمند سازی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است.

دکتر رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در جمع دانشجویان برتر دانشگاه کردستان مشتمل بر برگزیدگان المپیاد دانشجویی، رتبه های برتر کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد و نفرات برتر هر کدام از گروههای آموزشی به تشریح ساختار تشکیلاتی، اهداف، برنامه ها و تسهیلات مختلف بنیاد ملی نخبگان برای استعدادهای برتر پرداخت. ایشان به این موضوع اشاره کرد که متاسفانه امروزه به دلیل حجم بسیار زیاد فارغ التحصیلان دانشگاهی و نبود فرصتهای شغلی مناسب و متعادل، نوعی بی انگیزگی در میان دانشجویان بوجود آمده و دانشجویان رغبت و تمایل زیادی برای مطالعه و بالا بردن سطح معلومات خود ندارند چرا که در این شرایط تر و خشک با هم می سوزد و فرق چندانی بین دانشجویان و فار التحصیلان باسواد و کم سواد وجود ندارد. بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت از استعدادهای برتر و تمیز قائل شدن مابین دانشجویان و دانش آموختگان قوی و ضعیف تسهیلات متعدد و بسیار خوبی برای دانشجویان و دانش آموختگان برتر را تعریف و ارائه می دهد که آشنایی دانشجویان عزیز با این تسهیلات می تواند باعث ایجاد انگیزه، شور و اشتیاق و تلاش بیشتر در میان دانشجویان شود. تمامی تسهیلات بنیاد ملی نخبگان به منظور هدایت و توانمند سازی دانشجو در مسیر شکوفایی استعدادهای آنها و با رویکرد توانمند سازی بجای رویکرد صرفا حمایتی و کمیته امدادی صورت می گیرد و هدف این است که این تسهیلات باعث ایجاد تعهد از طریق ترویج فرهنگ کار و تلاش بجای ایجاد توقع شود چرا که هوش و استعداد یک نعمت تعهد آور است نه یک مزیت توقع آفرین و در حقیقت هوش و استعداد یک موهبت است نه برتری. ایشان در ادامه عنوان کرد که به منظور شناسایی دانشجویان و دانش آموختگان برتر امتیاز حاصل از مجموع فعالیتهای نخبگانی در نظر گرفته می شود و به منظور اینکه نخبگی باید فعالیت پویا و مستمر باشد، هر چه زمان بیشتری از یک فعالیت نخبگانی بگذرد امتیاز آن کمتر خواهد شد تا دانشجویان به طور پیوسته در حال ارتقای وضعیت علمی خود باشند. دکتر صادقی هدف از ارائه این تسهیلات را توانمند سازی دانشجویان و استعدادهای برتر برای طی مسیر نخبگی و رسیدن به مرحله تاثیر گزاری در جامعه که همان نخبگی است، عنوان کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان اشاره کرد که ثبت نام و ارائه مستندات کاملا بصورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثریا انجام خواهد شد که در سراسر کشور یکسان و با یک رویه صورت می گیرد و بررسی و امتیاز دهی مدارک بطور کاملا عادلانه صورت خواهد گرفت. ایشان در ادامه سخنان خود عنوان کرد که تمامی تسهیلات بنیاد ملی نخبگان اعم از جایزه تحصیلی، تسهیلات نظام وظیفه تحصصی، تسهیلات جذب، تسهیلات ادامه تحصیل، تسهیلات دوره پسا دکتری و ... در راستای توانمند سازی و شکوفایی استعدادهای دانشجویان است.

تاریخ انتشار : 1396/12/13
کد : 43
تعداد بازدید: 588

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601