سه شنبه 19 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

هشتمین جلسه اعضا هیئت مدیره بنیاد حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان برگزار شد

هشتمین جلسه اعضا هیئت مدیره بنیاد حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان برگزار شد.

هشتمین جلسه اعضا هیئت مدیره بنیاد حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان در روز چهارشنبه مورخه 6 دی ماه 1396 رأس ساعت 15:30 در محل بنیاد نخبگان استان کردستان و با حضور اعضای هیئت مدیره و همچنین روسای آموزش و پرورش ناحیه 1 و 2 شهرستان سنندج، برگزار گردید.

دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان عنوان کرد: بنیاد حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان باهدف حمایت معنوی و مادی از استعدادهای برتر دانش آموزی و دانشجویی، شناسایی و تشویق وقف کنندگان، خیرین، نهادها و سازمانهای دولتی و غیردولتی و جلب حمایت مالی آنها، فرهنگ سازی به منظور مشارکت خیرین در حوزه علم و فناوری و حمایت از استعدادهای برتر و ... تشکیل گردید.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در ادامه عنوان اظهار داشت: یکی از اهداف بنیاد حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان، حمایت از دانش آموزان مستعد و توانمند در قالب اعطای جایزه های دانش آموزی است که حمایت ماهیانه تحصیلی یکی از آنها به شمار می رود و برای آن هم شیوه‌نامه‌ی تدوین شده است. نکته دیگر اینکه سعی شده تمامی حمایت‌ها و تسهیلات این بنیاد در قالب جایزه های دانش آموزی و دانشجویی باشد تا ضمن حفظ عزت نفس، باعث تقویت حس نوع دوستی و ایجاد انگیزه در مشمولین باشد. در ضمن کلیه خیرینی که تمایل داشته باشند می‌توانند حمایت‌های خود را در قالب این جوایز به طور تمام و کامل به افراد خاص واجد شرایط اعطا نمایند.

دکتر صادقی عنوان کرد: در نظر داریم که به صورت پایلوت این طرح را از مدارس ناحیه ۱ و ۲ شهر سنندج آغاز کنیم به همین علت در این جلسه از روسای محترم آموزش و پرورش ناحیه ۱ و ۲ سنندج دعوت به عمل آوردیم تا دو مطلب مهم را مورد بررسی قرار دهیم. اول اینکه با توجه به شناخت این عزیزان از مدارس، به ویژه مدارس حاشیه شهر سنندج که ممکن است تعداد بیشتری از دانش آموزان توانمند و بااستعداد که از نظر مالی در مضیقه باشند در این مدارس مشغول تحصیل باشند، روند مناسبی برای انتخاب و حمایت از این عزیزان تعریف کنیم. مطلب دوم اینکه با توجه به وسعت جامعه آماری فرهنگیان استان، ساز و کار مناسبی تعریف کنیم که فرهنگیان عزیزی که تمایل به مشارکت مادی و معنوی از بنیاد دارند بتوانند در این امر خداپسندانه سهیم شوند.

در پایان اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در این زمینه پرداختند و در نهایت مواردی به عنوان مصوبات جلسه، مورد تایید اعضا هیئت مدیره قرار گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1396/10/09
کد : 34
تعداد بازدید: 645

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601