چهارشنبه 5 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

واگذاری ساختمان بنیاد نخبگان استان کردستان با حضور معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور

با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، ساختمان بنیاد نخبگان استان کردستان واگذار شد.

به گزارش روابط عومی بنیاد نخبگان استان کردستان، با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار کردستان، رئیس بنیاد نخبگان استان و تعدادی از مسئولین استان، عمارت احمدزاده سنندج روز سه‌شنبه (21 آبان ماه) به عنوان ساختمان جدید بنیاد نخبگان استان معرفی شد. 

رحمت صادقی، رئیس بنیاد نخبگان استان در این آیین اظهار کرد: ساختمان احمدزاده که به نام مالکش نامگذاری شده است، در سال 1322 تا 25 در شهر سنندج احداث شده است.
وی افزود: این ساختمان دارای نمایی آجری با معماری سنتی کردستان و بسیار شبیه عالی قاپوی اصفهان است که به لحاظ ایمنی، زیبای شناختی، تقارن، ایستایی و ایستاتیکی مورد توجه اهل فن و معماران است.
رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با بیان اینکه این ساختمان دارای 800 مترمربع مساحت و چهار طبقه است، عنوان کرد: بنا داریم طبقه اول و حیات ساختمان احمدزاده را به موزه و نمایشگاهی برای معرفی نخبگان، مفاخر و عالمان کردستانی همچون "کوچر بیرکار" تبدیل کنیم.
وی افزود: طبقه آخر بنای احمدزاد را به سالن جلساتی برای برگزاری کارگروه‌های نخبگان و استعدادهای برتر استان اختصاص خواهیم داد.
صادقی عنوان کرد: در این راستا شبکه ای از استعدادهای برتر در سطح استان جهت ارتباط بیشتر بین نخبگان و دانشجویان و دانش آموزان برتر ایجاد کرده ایم تا این قشر فرهیخته آموخته‌های خود را به دانش آموزان و دانشجویان بیاموزند.
وی خاطرنشان کرد: برای هر کدام از شهرستان‌های استان و به کمک فرمانداران، شورای سرآمدان علم و تجربه متشکل از نخبگان همان شهرستان با هدف همفکری با فرمانداران و مسئولان تشکیل داده ایم و برای آن کارگروه چند بحث اولویت دار علمی مقرر کرده‌ایم.
رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، یادآور شد: طی سفرهای معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، به استان کردستان تغیرات خوبی در زمینه علم و فناوری داشته ایم و امیدواریم این سفر نیز مایه خیر و برکت و توسعه برای استان باشد.

تاریخ انتشار : 1397/08/24
کد : 242
تعداد بازدید: 267

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601