پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تجلیل از ادیب الماسی، ابوبکر فتوحی و خدیجه فلاحی توسط رئیس بنیاد نخبگان استان با حضور در منزل آنها.

دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با حضور در منازل آقای ادیب الماسی، رتبه 4 منطقه 3 و 26 کشور در کنکور علوم تجربی سال 1397 از شهرستان دیواندره، آقای ابوبکر فتوحی، رتبه 21 منطقه 3 و 140 کشور در کنکور علوم تجربی سال 1397  از شهرستان سقز و خانم خدیجه فلاحی رمان نویس معلول سقزی از زحمات و موفقیت آنان تجلیل به عمل اوردند.

دکتر صادقی در این دیدارها ضمن تبریک این موفقیتهای باارزش به این عزیزان، خانواده و کادر آموزشی مدارس آنها، اظهار داشت که بدون شک این موفقیتها مرهون تلاش و اهتمام خود عزیزان، همکاری و پشتیبانی والدین به لحاظ ایجاد محیطی آرام توام با احساس آرامش و امنیت در خانواده و تلاشهای مربیان و معلمین این عزیزان است که جای تشکر و قدردانی را دارد.


رئیس بنیاد نخبگان استان در ادامه اظهار داشت عوامل متعددی از جمله استعداد، انگیزه، شرایط مالی و خانوادگی، مدرسه، محیط آموزشی و ... در موفقیت یک شخص تاثیر دارند که نگاهی به برترین های کنکور امسال و سالهای پیش استان نشان از این است که داشتن انگیزه و علاقه که مثل سوخت یک وسیله نقلیه است مهمترین عامل در موفقیت است و این بزرگواران نشان دادند که در شرایط سخت زندگی و در اوج محرومیت هم میتوان به موفقیتهای بزرگ دست یافت. این عزیزان که نماد غیرت و همت هستند باید الگوی سایر دانش آموزان و جوانان استان باشند و این باور در آنها نهادینه شود که میشود از شهرستانهای محروم و دوردست هم صرفا با تکیه بر توانایی خود و داشتن غیرت، همت و انگیزه به موفقیتهایی دست یافت که دانش آموزان شهرهای توسعه یافته ای که از امکانات زیاد مالی و آموزشی برخوردارند در حسرت و آرزوی آن هستند. رئیس بنیاد نخبگان استان در خاتمه ضمن اشاره به سرمایه انسانی و اهمیت آن برای رشد و توسعه جامعه به عنوان مهمترین و اصلی ترین فاکتور و بزرگترین سرمایه جامعه و ضرورت حمایت از آنها، خاطر نشان کرد که البته نخبگان و سرمایه انسانی ما هم باید هوش و استعداد خود را یک نعمت تعهد اور تلقی کنند نه یک مزیت توقع آفرین و به خاطر هوش و استعدادی که خدا به آنها داده و حمایتی که از آنها میشود باید خود را مسئول و متعهد نسبت به جامعه خود بدانند و سعی کنند تاثیر گزار در جامعه و زیست بوم خود باشند. 

 

تاریخ انتشار : 1397/06/19
کد : 232
تعداد بازدید: 1364

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601