یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اولین جلسه کارگروه علم و فناوری شورای راهبری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

اولین جلسه کارگروه علم و فناوری شورای راهبری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی راس ساعت 11 صبح روز یکشنبه مورخ 1397/06/11 در محل بنیاد نخبگان استان تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان گفت: همانطور که استحضار دارید امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است و در طول این 4 دهه حیات و بالندگی انقلاب اسلامی، دستآوردهای فراوانی داشته ایم که می توان به استقلال سیاسی و فرهنگی، رشد اقتصادی، آزادی توام با مسئولیت انسانی، خودباوری، استقلال طلبی، عدالت خواهی و بالاخره رشد علم و فناوری اشاره کرد.


رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در ادامه اظهار داشت که واژه اربعین و عدد 40 از جهات متعددی در دین اسلام اهمیت دارد و مورد توجه است. پیامبر اسلام در 40 سالگی به پیامبری مبعوث شده است و انسان در 40 سالگی به بلوغ عقلانی می رسد. به عبارت دیگر در کنار بلوغ جسمی که در حدود 17-18 سالگی اتفاق می افتد، بلوغ عقلانی و پختگی عقلی در 40 سالگی رخ می دهد. بنابراین همانطور که انسان در طول 40 سال از خامی درمی آید و به پختگی و بلوغ عقلانی می رسد انتظار بر این است که انقلاب اسلامی هم به بلوغ عقلانی خود رسیده باشد. بر همین اساس است که امسال ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که با نگاه به چهار دهه حیات و بالندگی انقلاب اسلامی و با شعار محوری "افتخار به گذشته – امید به آینده" تشکیل گردیده است، بنا دارد متفاوت از فعالیت متعارف سالهای گذشته عمل کند. بر همین اساس شورای راهبری ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان با ریاست نماینده ولی فقیه در استان حاج آقا شاهرودی و با حضور استاندار، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و تعدادی از مدیرکل های استان تشکیل شده است. در ذیل این شورا 12 کارگروه هست که یکی از آنها کارگروه علم و فناوری است و مسئولیت آن به بنیاد نخبگان استان واگذار شده است. اعضاء کارگروه علم و فناوری شامل دانشگاههای استان، پارک علم و فناوری، بسیج علمی پژوهشی و جهاد دانشگاهی است. وظایف این کارگروه کاملاً در حوزه علم و فناوری و مشتمل بر:

1- ترسیم و تدوین اهداف انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری
2- ترسیم و تدوین کارنامه و عملکرد انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری (نقاط قوت، توفیقات و فرصت های ایجاد شده )
3- تولید پیام و محتوی مورد نیاز برای رسانه ها در حوزه علم و فناوری
4- برگزاری نشست های تخصصی با نخبگان و صاحبنظران در حوزه علم و فناوری
5- بررسی تطبیقی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه علم و فناوری و مقایسه با دوران قبل از انقلاب و مقایسه با سایر کشورها
6- برگزاری نمایشگاه، کارگاهها و جشنواره در حوزه علم و فناوری
7- تدوین کتابچه و کارنامه در حوزه علم و فناوری
8- ترسیم افق آینده امید بخش با نگاه به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی
9- شناسایی سؤالات و شبهات پیرامون موضوع تخصصی کارگروه و تولید پاسخ های مستدل، روشنگر و اقناعی


دکتر صادقی در خاتمه اظهار داشت که برنامه ها و فعالیتها برای این گرامیداشت محدود به ایامی خاص نیست و تمامی مناسبت های تقویمی سال را در بر می گیرد. تمامی فعالیت ها باید بر پایه مستدل، منطقی و باورپذیر استوار باشد و در ضمن سعی شود از ابزار هنر و نمایش به منظور ماندگاری بیشتر فعالیت استفاده شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/06/11
کد : 228
تعداد بازدید: 320

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601