یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تجلیل بنیاد نخبگان استان کردستان از پروفسور کوچر بیرکار (فریدون درخشانی) برنده جایزه فیلدز 2018 با حضور در منزل پدری ایشان در روستای نی شهرستان مریوان

رئیس و کارشناسان بنیاد نخبگان استان کردستان در روز چهارشنبه 17 مرداد 97 با حضور در منزل پدری آقای پروفسور کوچر بیرکار  برنده مدال فیلدز 2018 از تلاشهای ایشان و خانواده محترمشان که منجر به افتخار بسیار بزرگی شده تجلیل به عمل آوردند.

متن پیام رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان:

دانشمند گرانمايه جناب آقای پروفسور کوچر بیرکار
ضمن تقدیم سلام و احترام خدمت شما استاد فرزانه، از یزدان منان خواستاریم که در مسیر دانش پروری و دانش گستری، بر خلاقیت ذهن، پویندگی قلم و پایندگی قدمتان بیفزاید!
موفقیت جنابعالی در دریافت جایزه بزرگ و مدال ارزشمند فیلدز ریاضی سال 2018، افتخار بسیار بزرگ و کم نظیری را نصیب ایران و بویژه کردستان عزیز کرد و دل همه ما را به وجد آورد. این موفقیت سترگ، شخصیت ذی قیمت شما را تا منزلت دانشمندان نام آور و چهره‌های درخشان کم نظیر این جهان پهناور ارتقا داد و مُهر احترامتان را بر سویدای دل‌های عشاق علم و دانش، حک کرد. 
از آن زمان که با هنرمندی و قریحه‌ی کوردانه، سخاوتمندانه و دلسوزانه، آگاهی و دانش را به دانشمندان و دانشجویان سراسر جهان ارمغان می دادی و با خلق آثار متعدد باارزش و حل معماها و مسائل بسیار پیچیده ریاضی تاثیر شگرف و به سزایی روی تولید علم ریاضی داشتی و در این راستا موفق به دریافت نشان و جوایز متعدد با ارزش در سطح جهانی شدی، از همان زمان مقیم قلوب ارباب معرفت گشتی و دل از پارسایان و فرهیختگان عصر، ربودی…!
بنیاد نخبگان استان کردستان، با کمال اشتیاق و افتخار، ضمن تجلیل از تلاش و مقام رفیع علمی¬تان، این لوح سپاس را که آمیخته و آراسته به صمیمانه ترین و عمیق ترین سپاس هاست، نثار وجود ذیجودتان می کند و از خدای بنده نواز و کارساز، عاجزانه خواهانیم که گوهر وجودتان را همچنان برای خدمت به علم و دانایی، محفوظ بدارد و بر عزت، شادی و توفیقاتتان بیفزاید!


                                                         یا خوا خامەکەت هەر کزی نارۆ                   بە شاد بنیشی وەشی ونەت وارۆ

تاریخ انتشار : 1397/05/20
کد : 219
تعداد بازدید: 1025

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601