پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید تعدادی از استعدادهای برتر حوزه گیاهان دارویی از مجموعه های کارگاهی عرق گیری و کشت بیدمشک روستای نوره.

تعدادی از استعدادهای برتر و متخصص حوزه گیاهان دارویی به همراه اعضای کارگروه تخصصی گیاهان دارویی و طب سنتی استان از مجموعه های کارگاهی عرق گیری و کشت بیدمشک و سایر گیاهان دارویی روستای نوره بازدید کردند. 

دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان در جلسه ای که در مسجد روستا و با حضور تعدادی زیادی از اهالی روستا برگزار شد، اظهار داشت روستای نوره در زمینه گیاهان دارویی و فرآوری آنها یکی از روستاهای بسیار فعال استان است که اهالی این روستا به صورت خودجوش به کشت و فرآوری گیاهان دارویی بویژه بیدمشک مشغول هستند و در قالب کارگاههای کوچک متعدد خانگی در این زمینه فعالیت خوبی دارند. ایشان این روستا را به دلیل کیفیت و کمیت بالای بیدمشک آن قطب بیدمشک کشور عنوان کرد و اظهار داشت که در صورت استفاده از فکر و اندیشه نخبگان در کنار علاقه، پشت کار، تجربیات و پتانسیل های این روستا و تزریق ایده های خلاقانه و نوآورانه می توان بخش گیاهان دارویی را بیش از پیش توسعه داد و باعث اشتغال زایی و رونق و توسعه هرچه بیشتر روستا شد. دکتر صادقی در ادامه عنوان کرد که شما مردم روستا باید دلسوزانه و با همکاری خالصانه به همدیگر و به روستا کمک کنید و در اینصورت می توانید نفع جمعی برای همه داشته باشید. دکتر صادقی عنوان کرد در کنار پتانسیل گیاهان دارویی بخش گردشگری و بوم گردی روستای نوره هم پتانسیل است و اتفاقاً توسعه گیاهان دارویی و بویژه بیدمشک می تواند باعث تقویت هر چه بیشتر جنبه گردشگری آن شود. به عنوان مثال بازدید از کارگاههای کوچک خانگی عرق گیری که اغلب هم زنان خانه دار مشغولند می تواند پتانسیل بوم گردی خوبی برای این روستا باشد.
رئیس بنیاد نخبگان استان در ادامه عنوان کرد که ما امروز این جا هستیم تا ضمن معرفی این فعالیت ها به نخبگان و استعدادهای برتر و تقویت روحیه اشتغال زایی و کارآفرینی در آنان، دست نخبگانف محققین و فعالین با تجربه حوزه گیاهان دارویی بعلاوه مسئولین مرتبط را در دست اهالی این روستا قرار دهیم و ضمن بستر سازی برای ایجاد ارتباط و تعامل هم افزا بین نخبگان، مسئولین و مردم روستا از فکر و اندیشه نخبگان برای ارتقاء و دانش بنیان نمودن فعالیت های سنتی که در این روستا در حوزه گیاهان دارویی انجام می شود، استفاده کنیم و مسئولین مرتبط هم در جریان مشکلات مردم روستا قرار گیرند و بعلاوه تسهیلات و امکاناتی را که دولت برای حمایت از آنها در نظر گرفته به اهالی روستا معرفی کنند. در این بازدید اهالی روستا که در زمینه گیاهان دارویی و فرآوری آنها فعال هستند مستقیماً با نخبگان، سرآمدان و تخصیص حوزه گیاهان دارویی و نیز مسئولین ادارات مرتبط ارتباط برقرار کردند و در فضای صمیمی با هم به مشورت پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1397/05/15
کد : 217
تعداد بازدید: 327

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601