یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

تجلیل از نیما جواهری دانش اموز کامیارانی که در کنکور علوم انسانی امسال رتبه ی 1 منطقه سه و 8 کشوری را کسب کرد.

دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان به همراه اقای عبدالملکی مدیر داخلی بنیاد نخبگان استان با حضور در منزل نیما جواهری رتبه 1 منطقه 3 گروه آزمایشی علوم انسانی سال 1397، از وی تجلیل به عمل اوردند.

دکتر صادقی در این دیدار ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به نیما جواهری، خانواده، معلمین، مربیان و همه مردم کردستان خاطر نشان کرد که این موفقیت بزرگ که دل همه ما را شاد کرد، نتیجه تلاش و پشتکار این دانش آموز و شرایط مساعدی است که خانواده محترمش فراهم نموده است که باید قدردان چنین والدین با برنامه و فداکاری بود. رئیس بنیاد نخبگان استان گفت البته باید توجه کرد که این ابتدا و شروع یک کار بزرگ است و  وی باید با همین اراده و پشتکار در دانشگاه هم به تحصیل ادامه داده تا بتواند به قله های رفیع موفقیت دست پیدا کند. دکتر صادقی اظهار داشت اینکه دو سال پیاپی رتبه ۱ علوم انسانی منطقه ۳ از شهر کامیاران و ۳ سال پیاپی از استان کردستان است، نشان از استعداد و تواناییهای دانش آموزان این خطه از کشور عزیزمان است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند. سال ۱۳۹۶ فرید صابری کامیارانی و سال ۱۳۹۵ عبدالرحمان اشکوه مریوانی رتبه ۱ منطقه ۳ کنکور علوم انسانی را کسب کردند.

ایشان همچنین به این نکته اشاره کرد که شهر کامیاران استعدادهای بسیار خوبی را در گذشته هم داشته به طوریکه دانش اموزان مستعد این شهرستان در المپیادهای دانش آموزی بین المللی در سالهای گذشته موفق به دریافت مدال شده اند. رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در ادامه به دریافت جایزه فیلدز ریاضی سال ۲۰۱۸ توسط اقای پروفسور کوچر بیرکار مریوانی اشاره کرد و گفت این موفقیت بزرگ که در هفته گذشته کسب شد و افتخار بزرگ دیگری برای همه ماست، از جمله خبرهای خوشی است که مردم کردستان در روزهای اخیر دریافت کرده اند. در این دیدار فرید صابری دانشجوی رشته فلسفه دانشگاه تهران هم که در کنکور علوم انسانی سال ۹۶ همانند نیما رتبه ۱ منطقه ۳ را کسب کرده بود، حضور داشت. دکتر صادقی از فرید صابری هم به خاطر راهنماییها و تلاشهایش در موفقیت نیما جواهری و اینکه به طور مرتب با وی در ارتباط بوده و در جریان پیشرفتش قرارگرفته تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که نیما هم همانند فرید صابری نسبت به هدایت یک نفر دیگر در شهر کامیاران اقدام کند و بدینوسیله سعی در جریان سازی یک سنت حسنه شود. دکتر صادقی در خاتمه ضمن دعوت از نیما جواهری برای حضور در اردوی دوست علمی امسال که در روزهای ۲۷ تا ۳۰ مرداد و با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از دانش اموزان مستعد استان برگزار میشود و صحبت از عوامل موثر بر موفقیت خود و نحوه مدیریت زمان خود برای دانش اموزان پشت کنکوری حاضر در اردو، باعث ایجاد انگیزه هرچه بیشتر در این دانش آموزان شود.

تاریخ انتشار : 1397/05/14
کد : 215
تعداد بازدید: 924

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601