پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

نشست رئیس دفتر تحقیقات کاربردی مرزبانی کردستان با دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار شد

نشست رئیس دفتر تحقیقات کاربردی مرزبانی کردستان با دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان، روز چهارشنبه مورخه 1397/4/13 در ساعت 12:30 در محل سالن جلسات بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار شد. 

در این جلسه دکتر رحمت صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان عنوان کرد: ضرورت و اهمیت مرز و مسائل مربوط به آن با توجه به مرزی بودن استان کردستان بر کسی پوشیده نیست. ما هم در بنیاد نخبگان استان وظیفه خود می دانیم که با مرزبانی استان نهایت همکاری را داشته باشیم. دکتر صادقی گفت: واژه امنیت دارای معانی و ابعاد گسترده ایست و صرفاً معنی امنیت فیزیکی را نمی رساند و برای رسیدن به این امنیت باید تمامی ابعاد آن را مورد بررسی قرار داد و بدون استفاده از ایده و فکر نخبگانی به هیچ عنوان نمی توان به امنیت پایدار رسید. از آنجایی که بسیاری از نقاط مرزی استان کردستان مناطقی صعب العبور و بویژه در فصل زمستان به دلیل بارش شدید برف غیر قابل دسترسی است لذا استفاده از فکر نخبگانی برای تامین انرژی و سایر مایحتاج پایگاهها و برجک های مرزی ضروری است. دکتر صادقی در ادامه اظهار داشت از آنجایی که امنیت ضروری ترین و بنیادی ترین نیاز هر جامعه است و بدون آن اساساً فکر کردن به توسعه و رفاه بی معنی است لذا ما هم در بنیاد نخبگان بطور کامل وظیفه خود می دانیم و اعلام آمادگی می کنیم تا از پتانسیل نخبگان استان برای کمک به مرزبانی در راستای نیازهای آنان استفاده نماییم و در این ارتباط همکاری لازم را خواهیم داشت.

دکتر صادقی در ادامه اعلام آمادگی کرد تا از نخبگان استان برای حضور در کارگروه های تخصصی مورد نیاز مرزبانی دعوت بعمل آورد. ضمناً دکتر صادقی پیشنهاد کرد که تعدادی از نخبگان استان را برای بازدید میدانی از مرزهای استان اعزام کنیم تا از نزدیک شاهد نیازمندیها و مشکلات پایگاهها و برجک های مرزی باشند تا ضمن آشنایی با فعالیت های آن حوزه ضمن اطلاع از مسائل آنها بتواند در رفع مشکلات آنان و بهبود فرایند های طولانی شده در این حوزه مثمر ثمر باشند. دکتر صادقی در خاتمه ابراز داشت: پیشنهاد می کنم همایشی در رابطه با مرز را به صورت سالیانه در استان برگزار کنیم که در نهایت بتوانیم از خروجی مقالات ارائه شده در آن به نفع امنیت استان استفاده نماییم. در این جلسه سرهنگ کامران ترانه، رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی مرزبانی کردستان عنوان کرد: مرزبانی چند سالی است رویکرد جهاد محوری و استفاده از ظرفیت نخبگان را در برگرفته و امیدوار است از توانمندیهای استاتید، نخبگان و فرهیختگان استان در جهت رسیدن به اهداف خود بهره ببرد. وی اظهار داشت: همانطور که مستحضرید بحث مربوط به امنیت، بحث پایه و اساس توسعه در تمامی زمینه هاست و منظور از امنیت از همه لحاظ از جمله: اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و غیره مورد بحث است. نکته ای که در اینجا لازم است که یادآوری کنم این است که اعتبار و توانمندی و اقتدار هر کشوری بستگی به مرز آن کشور دارد. سرهنگ ترانه در ادامه گفت: ما در مرزبانی کردستان بسیار علاقمند هستیم که کارگروه های تخصصی با نخبگان استان تشکیل دهیم و بتوانیم از توانمندیهای این عزیزان در جهت رفع نیازهایمان استفاده نماییم.

تاریخ انتشار : 1397/04/17
کد : 210
تعداد بازدید: 499

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601