پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

استاندار کردستان: نخبگان کردستان به عنوان مشاور استاندار حکم دریافت می کنند

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کردستان، بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با نخبگان و استعداد های برتر استان کردستان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: شاید کم توفیقی بوده که تاکنون نتوانسته ام در کنار شما عزیزان حضور داشته باشم. انشاء الله با همکاری و همفکری شما بزرگواران بتوانیم ارتباط مناسبی میان دانشگاه، صنعت و نخبگان به وجود آوریم. باید تلاش کنیم سیستم اجرایی را هماهنگ کنیم و این لینک و ارتباط به حضور مستقیم نخبگان و دانشگاهیان نیازمند است. 

در این جلسه که شامگاه دوشنبه هفدهم اردیبهشت ماه در محل سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، پس از ارائه گزارش رئیس بنیاد نخبگان استان در خصوص عملکرد یکسال گذشته بنیاد نخبگان استان کردستان، تعدادی از نخبگان استان مطالبی عنوان کردند و  سپس استاندار کردستان ضمن ابراز امیدوارى در خصوص یافتن راهکارى براى اتصال نخبگان و بخش اجرایى استان، گفت: این امر به شرطى میسر است که هم سیستم اجرایى و هم دانشگاهیان خواهان آن باشند. وى از پیشنهاد حضور نخبگان در جلسات کارگروه هاى استان استقبال کرد و از بهره گیرى از نخبگان به عنوان مشاور استاندار خبر داد.
استاندار در پاسخ به انتقاد از کم توجهى به ظرفیت هاى گردشگرى از جمله آبیدر و اورامان، خاطرنشان کرد: اقداماتى انجام شده اما کافى نیست، از جمله تلاش براى ثبت جهانى اورامان که سعى داریم کمبودها به سرعت برطرف شود.

وى همچنین از پیگیرى معرفى سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقى گفت و افزود: سنندج از پتانسیل هنرمندان بزرگ و علاقه مندان فراوان برخوردار است اما با کمبودهاى زیادى مواجه هستیم که باید براى رفع هرچه سریعتر آن تلاش کنیم.

مرادنیا در ادامه استفاده از توانمندى بانوان در پست هاى مدیریتى را از جمله سیاست هاى دولت تدبیر و امید نام برد و تاکید کرد: در انتخاب مدیران توجه به شیعه و سنى یا آقا و خانم بودن آسیب است، اصل مهم در انتخاب مدیران باید توانمندى باشد.

وى ضمن تایید این مطلب که سرمایه گذارى جزو ضعف هاى استان بوده و هست، از نخبگان خواست براى استفاده از تسهیلات اشتغالزا که در حال حاضر در اختیار استان قرار دارد استفاده کنند.

استاندار مباحث بازارچه هاى مرزى، عمران و توسعه و تخصیص آب را که از سوى نخبگان مطرح شد، سه موضوع مهم استان دانست و اظهار داشت: بحث تخصیص آب بسیار مهم است و اعتقاد داریم تخصیص آب به استان مى تواند زمینه ساز توسعه استان باشد. 
وى در این خصوص افزود: در زمینه عمران در استان واقعا تلاش مى شود اما به واسطه تحریم ها مشکلاتى داریم.

مرادنیا در ادامه به موضوع بازارچه هاى مرزى پرداخت و گفت: کوله برى در شان مردم نیست و بیشترین سود این کار پرزحمت نصیب سودجویان مى شود.

وى خاطرنشان کرد: دولت مصمم است با اجراى طرح جدیدى که البته خالى از نقص نبود و در صدد رفع نواقص آن است، کوله برى را حذف کند و تجارت مرزى به شیوه اى انجام شود که بیشتر منافع آن به جاى سودجویان به مرزنشینان برسد.
در این مراسم به نمایندگی از نخبگان استان، دکتر عبدالله سلیمی، دکتر آرمان صادقی، آقای مظهر ادوایی، آقای آکو کشاورزی، خانم دکتر سارا سلیمانی، دکتر هیمن شهابی، دکتر فردین فتحی، آقای جمال بارخدا، آقای مظفر بیگلر، آقای مهدی عبدالملکی و دکتر کیومرث کرمی سخنرانی کردند.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/19
کد : 193
تعداد بازدید: 693

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601