یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

سخنرانی فرماندار سنندج در مراسم سالروز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار

فرماندار سنندج مطرح کرد: دومین شهر اروسی به سنندج نسبت داده می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کردستان، دکتر ابراهیم زارعی فرماندار سنندج در همایش روز معمار و آیین رونمایی از کتاب" معماری عصر صفوی تا عصر حاضر"که با حضور مسئولین شهر سنندج و همچنین بیش از 700 نفر از استعدادهای برتر، فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های معماری و شهرسازی در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار گردید،گفت: معمارها از نقش آفرین ترین اقشار جامعه برای حاکمیت کشورها قلمداد می شدند چرا که نقش و اثر فاخرشان به عنوان نماد اقتدار حاکمیت تعیین می شد.
وی اظهار داشت: در گذشته عنوان معمار در شکل های سنتی بروز و ظهور می یافت و این امر بیانگر جایگاه ویژه معماری در تاریخ جهان است.
زارعی در خصوص کتاب" معماری عصر صفوی تا عصر حاضر" نیز گفت: تاکنون در هیچ کتابی در قالب ادبیات معماری و باستان شناسی، نام و اشاره ای به آثار معماری استان کردستان نشده بود اما برای اولین بار در کتاب مذکور اسامی آثار و نشانه های تاریخی و معماری استان ذکر شده است.
فرماندار سنندج عنوان کرد: محتوای کتاب گسترده است و ذکر سه شهر از پایتخت صفویان و دو شهر به عنوان والی نشین و حاکم نشین محور کتاب را در بر گرفته است.
زارعی خاطر نشان کرد: معرفی شهر سنندج به عنوان والی نشین و دیگر اندوخته‌های ساخت دست انسان نظیر اروسی سازی را ملاک توجه قرار داده ام و همین بس می‌توانم اظهار کنم بعد از اصفهان شهر اروسی ساز به سنندج نسبت داده می شود.

تاریخ انتشار : 1397/02/04
کد : 189
تعداد بازدید: 606

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601