یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

فراخوان نخستين دوره رقابت علمي «كنز» منتشر شد

فراخوان ارسال فايل تصويري از دستاوردهاي علمي در نخستين دوره «رقابت علمي کنز» اعلام شد. 

رقابت علمي کنز (KANS سرواژهKnowledge Application and Nation for Society) رقابتي است ميان دانش پژوهان، دانشجويان و استادان (زير 45 سال) که ايده هاي خود را در قالب يک ارائه تصويري عرضه مي کنند. اين رويداد براي يافتن بهترين راه حل هاي علمي به منظور حل مشکلات جامعه با اهداف استفاده از ظرفيت هاي جامعه متخصصان، تهيه انباشتي از آثار علمي، ارتقاي سطح انگيزش و خلاقيت نخبگان جوان، بسترسازي براي شناسايي و تبادل ايده هاي علمي و فناورانه و استمرار هدفمند تعامل محققان از طريق فضاي مجازي برگزار مي شود.
    نام اين مسابقه از حديث پيامبر گرامي اسلام گرفته شده که مي فرمايند: «مثل الذي يتعلم العلم ثم لا يحدث به کمثل الذي يکنز الکنز فلا ينفق منه؛ حکايت کسي که علم آموزد و از آن سخن نگويد چون کسي است که گنجي نهد و از آن خرج نکند.»
    در اين رويداد به منتخبان در زمينه هاي سلامت، انرژي، اقتصاد، آب و محيط زيست و فناوري اطلاعات و ارتباطات، با ارائه فايل هاي تصويري موردپذيرش، جوايز ارزنده اي اعطا مي شود.
    ارائه راهکارهاي مبتني بر علم براي پاسخ به مسائل جوامع بشري يکي از ويژگي هاي مهم جهت داوري آثار است. در اين رقابت، علاقه مندان مي توانند ضمن مراجعه بهwww.mustafaprize.org در بخش رقابت علمي کنز يا از طريق ربات تلگرامي kans_register_bot@ در اين رقابت ثبت نام کرده و دستاوردهاي علمي خود را در قالب يک فايل تصويري سه تا پنج دقيقه اي ارائه کنند.

تاریخ انتشار : 1397/01/15
کد : 182
تعداد بازدید: 552

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601