پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اردوی جهادی نخبگان و استعدادهای برتر کشور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان کردستان با همکاری قرارگاه شهید حججی اردوی جهادی با حضور نخبگان و استعدادهای برتر کشور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را از تاریخ 1396/12/27 لغایت 1397/1/6 برگزار کرد. 

با توجه به فراخوان اولیه در سامانه ، تعداد 76 نفر در سامانه بنیاد ملی نخبگان ثبت نام نمودند که در این میان، تعداد 58 نفر در اردو شرکت نمودند. با توجه به مشخصه های متفاوت هر یک از نخبگان و استعدادهای برتر و متقاضیان تبت نام شده در سامانه، در ابتدا تقسیم بندی حوزه های متفاوت در نظر گرفته شد و هر یک از عزیزان در حوزه های تخصصی خود مشغول به فعالیت شدند. دندانپزشک ها با در اختیار داشتن تجهیزات، به پر کردن، عصب کشی و ترمیم دندان های آسیب دیده پرداختند. پزشکان به مداوای بیماران و روانشناسان با تشکیل تیم های کاری، به مداوای مداخله ای پس از آسیب پرداختند. طراحان به ارائه نظرهای کارشناسی در خصوص توسعه روستا، بهبود فضای شهری، و مهندسین نیز در کنار سایر عزیزان به اقدامات عمرانی همچون ساخت حمام، سرویس بهداشتی و در مناطق روستایی به ساخت خانه و طویله مشغول شدند. تعدادی از عزیزان متخصص در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیز به ارائه نظرات کارشناسی در خصوص برنامه ریزی در روستا و بهبود فضای کسب و کار پرداختند. در این میان عزیزانی نیز به بازی با کودکان و تدریس دروس به آنها پرداختند.


آنچه بود عشق بود و صفا، صمیمیت و مهربانی در میان خالصانی که تعطیلات نوروزی را در کنار خانواده هایی سپری نمودند که زندگی آنها با خاک یکسان شده بود و با عشق به ساختن و دیار خویش فکر می کردند.
با توجه به برگزاری اردوی مشترک با قرارگاه شهید حججی شهرستان قروه، تعداد شرکت کنندگان در اردو 58 نفر بودند که در این میان 18 نفر از مستعدین استعدادهای برتر و نخبه دانشگاه ها بودند.

 

تاریخ انتشار : 1397/01/08
کد : 180
تعداد بازدید: 700

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601