یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

بازدید تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر استان کردستان از مجموعه تفریحی گردشگری غار علیصدر در استان همدان

بازدید تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر استان کردستان از مجموعه تفریحی گردشگری غار علیصدر در استان همدان

بنیاد نخبگان استان کردستان در راستای آشنا ساختن اجتماعات نخبگانی با جاذبه های طبیعی، زیارتی، فرهنگی و اجتماعی کشور، ارتقای خودآگاهی ملی و حس دلبستگی به میهن، برنامه بازدید از مجموعه تفریحی گردشگری غار علیصدر استان همدان را در روز یکشنبه مورخه 1396/6/23 برگزار کرد. در طول مسیر کلیه نخبگان و استعدادهای برتر به انجام مباحث تخصصی در حوزه های خود و کارهایی که در نظر داشتند، پرداختند و محیطی صمیمی را به وجود آوردند و همگی از برگزاری چنین برنامه هایی اظهار تمایل نمودند. در این بازدید تعدادی از نخبگان در حوزه های مختلف با یکدیگر برای اولین بار آشنا شدند و در طول مسیر غار خاطرات بسیار خوب و جذاب و دیدنی را به وجود آوردند.

غار علیصدر یکی از بی نظیرترین و خوش منظره ترین غارهای طبیعی قابل قایقرانی جهان است که در روستای علیصدر از توابع بخش گل تپه شهرستانکبودراهنگ و 75 کیلومتری شمال غربی شهر همدان؛ به طول جغرافیایی 48 درجه و 18 دقیقه و عرض 35 درجه و 18 دقیقه و ارتفاع 1900متر از سطح دریا واقع شده است. 
این غار در کوه نه چندان مرتفع ساری قیه ( صخره زرد) ایجاد شده که در قسمت جنوب روستای علیصدر و چسبیده به آن قرار گرفته است. در این کوه دو غار دیگر به نام های سراب و سوباشی وجود دارد که به ترتیب 7 و 11 کیلومتر با غارعلیصدر فاصله دارند و چنانکه در منابع جغرافیایی آمده آب غار علیصدر از غار سراب سرچشمه می گیرد.

تاریخ انتشار : 1396/07/12
کد : 169
تعداد بازدید: 412

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601