یکشنبه 30 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

اردوی جهادی نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان در منطقه کلاترزان برگزار شد

اردوی جهادی نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان در منطقه کلاترزان برگزار شد

اردوی جهادی نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان با حضور تعدادی از نخبگان و سرآمدان کشور و استان کردستان از مورخه 1396/06/13 لغایت 1396/06/15 در منطقه کلاترزان سنندج برگزار گردید.

در اولین روز (1396/06/13) از این اردوی جهادی جمعی از نخبگان و سرآمدان از مرکز پرورش ماهی روستای دریله واقع در بخش کلاترزان که متعلق به شرکت زرین ماهی کردستان (تعاونی 4135) است بازدید کردند. از جمله مشکلات این مرکز می توان به رنگ پریدگی بال ماهی ها و در مواردی خوردگی ماهی اشاره کرد که از طرف نخبگان و سرآمدان مخصوصاً جناب آقای دکتر رضا سلیقه زاده دانشجوی دکتری بهداشت آبزیان از دانشگاه شیراز، راهنمایی های علمی به مسئول و کارگر مرکز پرورش ماهی ارائه شد که سطح بالای راهنمایی ها منجر به مراجعه مسئول مرکز پرورش ماهی در روزهای بعدی و گرفتن اطلاعات تکمیلی از دکتر سلیقه زاده شد.

در صبح روز دوم (1396/06/14)، نخبگان و سرآمدان حاضر در اردو با حضور در اداره آموزش و پرورش منطقه کلاترزان اقدام به برگزاری نشستی با ریاست و معلمان این اداره محترم کردند. آموزش و پرورش منطقه کلاترزان با مشکل ترک تحصیل دانش آموزان دختر و بی رغبتی دانش آموزان پسر برای شرکت در کنکور و تحصیل در دانشگاه روبرو هستند که دلیل عمده آن نبود کار و عدم توانایی خانواده ها در پرداخت هزینه ها است. در این نشست جناب آقای دکتر محمد هادی پروین و جناب آقای دکتر سلیقه زاده با ارائه راهکارهایی از جمله راهنمایی دانش آموزان به تحصیل در رشته های مورد نیاز منطقه مانند کشاورزی، دامپروری و شیلات، معلمان را ترغیب به حضور مؤثرتر در منطقه و ایجاد انگیزه در دانش آموزان برای ادامه تحصیل، کردند.

در بعدازظهر روز دوم (1396/06/14)، نخبگان و سرآمدان با حضور در جمع جهادگران قرارگاه امام رضا، در بتن کاری و آماده کردن سقف خانه یکی از نیازمندان این شهر برای ایزوگام، شرکت کردند.

در صبح روز سوم (1396/06/15)، نخبگان و سرآمدان حاضر در اردو با حضور در سازمان جهاد کشاورزی منطقه به گفتگو و تبادل نظر در مورد مشکلات موجود در زمینه کشاورزی، باغداری، دامپروری و ... پرداختند و از طرف نخبگان و سرآمدان راهکارهایی به کارمندان این سازمان محترم جهت ترغیب هرچه بیشتر مردم برای انجام فعالیت های اقتصادی مؤثرتر نسبت به گذشته، ارائه شد. همچنین یکی از پزشک های استعداد برتر دانشگاه علوم پزشکی با حضور در خانه بهداشت شویشه، اقدام به ویزیت رایگان بیماران این منطقه کرد.

در بعدازظهر روز سوم (1396/06/15)، نخبگان و سرآمدان جهادگر با حضور در مدرسه شهدای غزه شویشه، در رنگ آمیزی کلاس های این مدرسه شرکت کردند.

 

تاریخ انتشار : 1396/06/19
کد : 166
تعداد بازدید: 481

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601