پنج شنبه 27 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

مجمع عمومی انتخابات تعیین هیئت مدیره انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان برگزار شد

مجمع عمومی انتخابات تعیین هیئت مدیره انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان برگزار شد

مجمع عمومی تعیین هیئت مدیره انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان در روز چهارشنبه مورخه 1395/10/15 رأس ساعت 16 در سالن اجتماعات بنیاد نخبگان استان کردستان با حضور دکتر رحمت صادقی ریاست بنیاد نخبگان استان کردستان، اعضای هیئت مؤسس انجمن و تنی چند از اساتید برجسته دانشگاه های استان، و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید تشکیل گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر صادقی ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی به حاضران، از حضور اساتید در مجمع تشکر کرده و به اقدامات انجام شده (از ابتدا تا به حال) برای تأسیس انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان اشاره کرد. سپس ایشان به تشریح اساسنامه انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان پرداخته و بیان داشت: انجمن حمایت از استعدادهای برتر استان کردستان یک انجمن غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی است که ضمن رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه اجرایی تأسیس و فعالیت سازمان های مردم نهاد موضوع تصویب نامه شماره 27862/ت 31281 ﻫ مورخه 1384/5/8، در راستای حمایت از استعدادهای برتر استان که توانایی مالی لازم را ندارند، تأسیس شده است. محدوده فعاليت انجمن در سطح استان کردستان است که در صورت امکان مي توانیم پس از كسب مجوز از مرجع صدور پروانه برابر مقررات در ساير نقاط داخل يا خارج كشور، شعبه نمايندگي يا دفتر دیگری داير نمايیم.

دکتر صادقی در ادامه تشریح اساسنامه گفت: اهداف تأسیس این انجمن عبارتند از 1. حمایت معنوی و مادی از استعدادهای برتر دانش آموزی و دانشجویی و سایر استعدادهای برتر به تشخیص هیئت مدیره به منظور فراهم نمودن امکانات و تسهیلات لازم در راستای ارتقای علمی آنها در مقاطع مختلف تحصیلی، 2. شناسایی خیّرین و جلب حمایت های مالی خیّرین، نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی، 3. افزایش روحیه مشارکت در امور خیریّه و عام المنفعه در میان نخبگان استان، 4. مشارکت با دانشگاه ها، دستگاه های اجرایی و موسسات غیردولتی در اجرای برنامه های مرتبط با امور انجمن، 5. سازماندهی هرگونه فعّالیت دیگری در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، مشاوره ای و نظایر آن در جهت نیل به اهداف انجمن در چارچوب اساسنامه و شیوه نامه های مصوّب انجمن، و 6. فرهنگ سازی به منظور مشارکت خیّرین در حوزه های علم و فنّاوری و حمایت از استعدادهای برتر. افرادی می توانند در این انجمن عضو شوند که حداقل 30 سال سن و وجاهت فرهنگی و اجتماعی داشته باشند؛ حداقل مدرک تحصیلی دکتری داشته باشند و یا در یکی از زمینه های مختلف علمی، فنّاوری، هنری، ادبی، فرهنگی، اجتماعی و یا حوزوی، خبره باشند؛ مفاد اساسنامه و سایر آیین نامه های انجمن را بپذیرند؛ حق عضویت را پرداخت کنند؛ به تلاش و مشارکت عملی در جهت امور خیریه مرتبط با آموزش عالی علاقمند باشند و در نهایت برای ورود به انجمن تقاضانامه کتبی را ارائه و حداقل نصف بعلاوه یک رأی موافق اعضاء در جلسات رسمی هیئت مدیره را کسب کنند.

در ادامه، اساتید حاضر در جلسه به بحث و گفتگو در مورد اساسنامه و ساختار انجمن از جمله ارکان انجمن، وظایف مجمع و ... پرداختند و بعد از تعیین کاندیداهای هیئت مدیره و انجام رأی گیری، آقایان دکتر رحمت صادقی، دکتر عبدالله سلیمی، استاد علی اشرف زانیار، دکتر رحمت الله میرزایی، دکتر جهانشیر امینی، دکتر کمال شانظری، آقای طالب محمدی، دکتر محمد صدیق ثابتی و سرکار خانم دکتر روناک شاهویی را به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقایان دکتر عباس احمدی و دکتر یدالله زارع زاده به عنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره انتخاب کردند. همچنین آقای دکتر امجد فرزین پور به عنوان بازرس اصلی و آقای دکتر فاتح حبیبی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

 

تاریخ انتشار : 1395/10/19
کد : 129
تعداد بازدید: 348

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601