دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دوست علمی شهر سنندج برگزار شد.

طرح دوست علمی به همت بنیاد نخبگان استان کردستان و با همکاری اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان، در شهر سنندج برگزار شد.

 

بنیاد نخبگان استان کردستان با همکاری اداره استعدادهای درخشان اداره ‌کل آموزش‌ و پرورش استان‌ کردستان طرح دوست علمی را در راستای پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان در روز نهم شهریور ‌ماه در محل تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار کرد.

از مهمترین اهداف طرح دوست‌علمی استان کردستان می‌توان به ایجاد تعامل علمی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مستعد شهرستانهای سنندج و کامیاران و همچنین تشکیل حلقه‌های دوستان علمی، ایجاد انگیزه و تمرین برای انجام کارهای گروهی، تقویت انگیزه دانش‌آموزان مستعد به کسب موفقیت‌های علمی اشاره کرد.

ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است.
 
لازم به ذکر است، این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.


 

تاریخ انتشار : 1398/06/13
کد : 125
تعداد بازدید: 889

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601