دوشنبه 18 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

دوست علمی شهرستان سقز برگزار شد.

طرح دوست علمی به همت بنیاد نخبگان استان کردستان و با همکاری اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان، در شهر سقز برگزار شد.

بنیاد نخبگان استان کردستان با همکاری اداره استعدادهای درخشان اداره ‌کل آموزش‌ و پرورش استان‌ کردستان طرح دوست علمی را در راستای پاسخگویی به نیازهای دانش‌آموزان مستعد‌برتر در ابعاد علمی و معنوی و ارضاء روح جستجوگر و ذهن خلاق و نقاد آنان در روز ششم شهریور ‌ماه در محل سالن آمفی تئاتر آموزشکده فنی و حرفه ای شهرستان سقز برگزار کرد.


از مهمترین اهداف طرح دوست‌علمی استان کردستان می‌توان به ایجاد تعامل علمی و فرهنگی بین دانش‌آموزان مستعد شهرستانهای سقز، بانه و دیواندره و همچنین تشکیل حلقه‌های دوستان علمی، ایجاد انگیزه و تمرین برای انجام کارهای گروهی، تقویت انگیزه دانش‌آموزان مستعد به کسب موفقیت‌های علمی اشاره کرد.


ارتقاء سطح تفکر دانش‌آموزان، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای سطح علمی- فرهنگی محیط‌های آموزشی دانش‌آموزان خاصه در مناطق کم‌برخوردار و همچنین آشنایی با نخبگان و صاحبان‌استعدادهای‌برتر مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان، مهمترین اهداف برگزاری طرح دوست‌علمی است.


لازم به ذکر است، این طرح علمی-‌آموزشی خاص برون‌مدرسه‌ای و ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان به‌منظور شناسایی استعدادهای‌برتر دانش‌آموزی و ایجاد سازوکارهای مناسب برای تأثیرگذاری صاحبان این استعدادها بر ارتقاء سطح علمی- فرهنگی سایر دانش‌آموزان در محیط‌های آموزشی اجرا می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/06/12
کد : 124
تعداد بازدید: 914

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601