پنجمین جلسه کارگروه تخصصی گیاهان دارویی و طب سنتی تشکیل شد.

پنجمین جلسه کارگروه تخصصی گیاهان دارویی و طب سنتی تشکیل شد.

پنجمین جلسه کارگروه تخصصی گیاهان دارویی و طب سنتی استان راس ساعت 11 صبح مورخه 1395/6/29 در محل بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار شد. در این جلسه دکتر صادقی رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان ضمن خیرمقدم و تشکراز تشریف فرمایی اعضا محترم کارگروه، متذکر شد که آیین نامه اجرایی کارگروه بعد از تصویب در کارگروه به تصویب شورای علمی مورخه 95/4/2 بنیاد رسید و جهت تصویب به شورای برنامه ریزی استان ارسال شده است.

دکتر صادقی گفت که کارگروه گیاهان دارویی و طب سنتی علاوه بر اینکه یک اتاق فکر و هسته تدبیر استان به شناسایی مسائل، مزیت ها و اولویت های استان در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی می پردازد، به عنوان حلقه واسط بین استان وستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی-فناوری ریاست جمهوری عمل می کند و بعلاوه نقش کارگزاری ستاد را نیز می تواند برعهده داشته باشد. بنابراین با فعال شدن این کارگروه زمینه لازم برای بهره مندی از تسهیلات ستاد فراهم می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان یادآور شد که در بازدیدی که از نمایشگاه گیاهان دارویی و طب سنتی که اخیرا در تهران برگزار شد، داشتیم متوجه شدیم که ظرفیت بسیار خوبی در زمینه اقتصادی در این حوزه وجود دارد و بازدید مسئولان بلندپایه نظام از نمایشگاه حاکی از اهتمام و توجه ویژه دولت به این حوزه است.

ایشان در ادامه متذکر شد که متاسفانه بحث گیاهان دارویی و طب سنتی هم اسیر خامفروشی است که با تزریق ایده، تفکر و اندیشه نخبگانی مواد اولیه به محصولات با ارزش افزوده بالا تبدیل شود.

در ادامه جلسه دکتر جهانشیر امینی عضو هیات علمی دانشگاه کردستان و دبیر کارگروه ضمن ارائه گزارش از نمایشگاه گیاهان دارویی، دستورات جلسه را خدمت اعضا یادآور شد.

در ادامه جلسه هرکدام از اعضا کارگروه به ارائه دیدگاههای خود در خصوص دستورات جلسه پرداختند و بر شناسایی و مشخص نمودن گیاهان دارویی اندمیک و استراتژیک استان کردستان و فرهنگ سازی و اصلاح زیست بوم جامعه و نهادینه کردن این حوزه از زیرساخت های توسعه استان در میان جوانان و اقشار مختلف جامعه تاکید شد.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/31
کد : 111
تعداد بازدید: 537