دوشنبه 11 اسفند 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

سخنرانی رییس بنیاد نخبگان استان کردستان در مراسم تجلیل از پژوهشگران فرهنگی برگزیده و دانش آموزان برتر پژوهشی استان

رییس بنیاد نخبگان کردستان در مراسم تجلیل از پژوهشگران فرهنگی برگزیده و دانش آموزان برتر پژوهشی استان گفت: راهکار تولید دانش، پژوهش است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان کردستان، دکتر امیر علی صادقی در مراسم هفته پژوهش آموزش و پرورش و آیین تجلیل از پژوهشگران فرهنگی برگزیده و دانش آموزان برتر پژوهشی استان که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، به اهمیت و چرایی پژوهش و پژوهش های دانش آموزی پرداخت.
 وی با اشاره به دستاوردهای دانش برای بشریت، دانش را منشأ ثروت، توانایی، قدرت و ماندگاری و آسایش و آرامش بشر دانست و گفت: راهکار تولید دانش، پژوهش است.
 صادقی در ادامه به جایگاه پژوهش و تعریف آن و نقش پژوهش در آموزش پرداخت و اظهار داشت: سه ضلع آموزش گیرندگان، آموزش دهندگان و محتوای آموزشی به کیفیت آموزش بستگی دارد و تا تحقیق نباشد، محتوا تولید نمی شود.
 رییس بنیاد نخبگان استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت پژوهش های دانش آموزی پرداخت و با بیان اینکه کارگروهی، اولین نتیجه کار پژوهشی است، به چالش های پیش روی پژوهش های دانش آموزی نیز اشاره کرد و عدم دانش و زمان کافی را از مهم ترین چالش بر شمرد و گفت : دانش آموزان باید با اصول و قواعد پژوهشی استان شوند .
 وی سپس به تشریح ۱۰ قانون ساده جهت فراهم کردن زمینه برای انجام پژوهش های دانش آموزی پرداخت و رعایت اصول ایمنی و سلامت، برنامه ریزی مناسب، داشتن انتظار معقول از دانش آموزان در انجام تحقیق، تعیین هدف، ارایه دستاوردهای های پژوهشی، برنامه ریزی و در نظر گرفتن حجم درسی ، آشنایی با هدف های کلی و جزیی، هدایت دانش آموزان و داشتن استقلال در انجام کار ، مهربانی با دانش آموزان و داشتن رابطه بلند مدت با دانش آموزان در حین انجام کار پژوهشی را ۱۰ قانون مذکور  نام برد.

تاریخ انتشار : 1398/10/01
کد : 10149
تعداد بازدید: 528

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601